Stihl MS230 یک اره زنجیری 45 سی سی 2 اسب بخاری است که برای استفاده گاه و بیگاه خانگی و مزارع سبک مناسب است.

سوال اصلی که در مورد این اره زنجیری از من پرسیده می شود (علاوه بر "آیا خوب است؟") این است که نام های اضافی مختلف به چه معناست. به عنوان مثال، می توانید این اره زنجیری را به عنوان MS230، 230C یا 230C-BE خریداری کنید

در اینجا منظور آنها این است: MS230 - مدل استاندارد MS230C - ویژگی راحتی MS230C-BE - ویژگی راحتی (C)، کشش سریع زنجیر (B)، Ergo Start (E)

C-BE یک پوند یا خیلی سنگین تر از مدل استاندارد است اما در سطوح ارتعاش و سایر ویژگی های راحتی عملکرد بهتری دارد.توضیحات ms230

 

Stihl 230 سالهاست که وجود دارد و هنوز هم می توان آن را کاملاً جدید خریداری کرد. با این حال، در طول سال‌ها پیشرفت‌هایی صورت گرفته است، بنابراین یک مدل جدید امروزی مانند مدل ۱۵ ساله نیست.

اره زنجیری که من روی آن دستم (تصویر بالا) 230C Wood Boss است که حدود 13 سال قدمت دارد. این اره زنجیری خاص سال به سال به طور خستگی ناپذیری مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم عملکرد بسیار خوبی دارد - اگرچه از آن نیز به خوبی مراقبت شده است.

این اره معمولاً با میله های 14 یا 16 اینچی خریداری می شود اما با گزینه کوتاه تر قدرت بیشتری دارد.

سری MS230 برای چه نوع کاری مناسب است؟

اندام و هرس

پردازش کنده های نازک تر برای هیزم

پاکسازی نور و پاکسازی درختان

به عنوان اره زنجیری برای کمپینگ یا شکار

انداختن درختان کوچک

MS230 برای استفاده مکرر طراحی نشده است، و همچنین بهترین گزینه برای پردازش حجم زیادی از چوب های سخت نیست. اره زنجیری 50 سی سی و بالاتر، مانند Stihl MS261، برای این نوع کاربردها بهتر است.

اگر این اره زنجیری در محدوده چیزی است که شما به دنبال آن هستید، بسیاری از افراد به جای آن MS250 یا 251 را انتخاب می کنند که بسیار مشابه هستند اما مشخصات کمی بالاتر دارند.

مشخصات MS230

به خاطر داشته باشید که مشخصات بسته به مکان و زمان ساخت اره زنجیری Stihl 230 شما متفاوت است.

به طور کلی، اگر اره زنجیری Stihl را در ایالات متحده بخرید، احتمالاً در ایالات متحده ساخته شده است. با این حال، Stihl کارخانه هایی در سراسر جهان از آمریکای شمالی و اروپا گرفته تا آسیا و آمریکای جنوبی دارد.

 

در اینجا مشخصات MS230 Stihl آمده است:

45.4 سی سی

موتور 2 اسب بخار

10.8 پوند وزن دارد

101 دسی بل (A)

گام زنجیره ای 3/8 اینچ

موتور گازی دو زمانه (البته)

Stihl بیان می کند که برای برش حداکثر قطر چوب 18 اینچ مناسب است، اگرچه همانطور که همه ما می دانیم، همه چیز بستگی به نحوه استفاده شما از آن دارد.

دفترچه راهنما شامل:

نحوه تهیه و شروع آن برای اولین بار

تعویض زنجیر و/یا میله

دستورالعمل های عملیاتی

بهترین روش های ایمنی اره زنجیری

تمیز کردن فیلتر هوا

تعویض شمع

و خیلی چیزهای دیگر ......

 

ویژگی ها و مزایا MS230

 

توضیحات اره اشتیل ms230

 

مجدداً، با فروشنده یا فروشنده خود در مورد ویژگی های دقیق اره زنجیری خاصی که خریداری می کنید بررسی کنید - آنها متفاوت خواهند بود.

در اینجا ویژگی های استانداردی که می توانید در 230C جدید انتظار داشته باشید آورده شده است:

گرمایش کربوهیدرات - برای کار در دمای انجماد

ضد لرزش - باعث می شود اره زنجیری شما نرم تر کار کند

سیستم STIHL Ematic - ضایعات روغن زنجیره را کاهش می دهد

کلاه های بدون ابزار - دسترسی آسان برای پر کردن

تصفیه هوا - برای شروع آسان تر

 

این یک اره زنجیری ساده است که استفاده از آن آسان است، یک تن وزن ندارد و برای کارهای سبک عالی است. همانطور که قبلاً اشاره کردم، مدل دوستم خرید بسیار خوبی بوده است.

 

بررسی MS230

اره زنجیری Stihl MS230 یک اره خوب برای افراد مناسب است، اما برای همه مناسب نیست. در کارهایی که می تواند انجام دهد محدود است و احتمالاً مدل های بهتری نیز وجود دارد (به گزینه های بعدی مراجعه کنید). اگر با قیمت مناسب روبرو شدید، ارزش خرید دارد، اما با قیمت استاندارد، گزینه های بهتری وجود دارد.

 

طرفداران:

تمام اره های Stihl قابل اعتماد و بادوام هستند

یافتن قطعات و خدمات آسان است

به مراتب بهتر از مارک های ارزان قیمت اره زنجیری شناخته شده است

قدرت زیاد برای کارهای طراحی شده

قطعات با کیفیت و ویژگی های برتر

 

MS230 همان اره MS210 است اما طول آن طولانی تر است. MS250 همان سکته مغزی با سوراخ بزرگتر است. آنها اره های صاحب خانه نسبتاً ارزان اما قابل اعتماد هستند.

جایگزین های Stihl MS230

Stihl MS250  : MS250  جایگزین خوب دیگری است. همچنین یک اره زنجیری 45 سی سی است، اما 2.2 اسب بخار است. این اره بزنجیری اندکی بیشتر از 230 قدرت دارد و کمی سریعتر از پس کارها برمی آید.

معمولاً گران‌تر هم نیست.

 

Stihl 230 سؤالات متداول :

Stihl ms230 چند سی سی است؟

Stihl MS30 یک اره زنجیری 45 سی سی است.

چه اره زنجیری استیل 40 سی سی است؟

230 گزینه ای در این محدوده است یا MS211 درست زیر این سطح است.

آیا می توانید یک نوار 20 اینچی روی Stihl MS230 قرار دهید؟

بهتر است چیزی بزرگتر از یک میله 16 اینچی روی این اره زنجیری قرار ندهید، مگر اینکه آن را اصلاح کرده باشید تا با این طول مناسب باشد. MS230 c-be کند و کم مصرف با نوار 18 تا 20 اینچی خواهد بود.

 

با خرید Stihl 230c یا هر یک از انواع دیگر آن مانند C-BE اشتباه نخواهید کرد.مانند تمام اره های صاحب خانه Stihl، آنها سال ها دوام می آورند و عملکرد خوبی دارند. فقط مهم است که محدودیت های هر مدل را به خاطر بسپارید و آن را فراتر از چیزی که برای انجام آن طراحی شده است فشار ندهید.بهترین اره‌های زنجیری حرفه‌ای می‌توانند تمام روز را از میان سخت‌ترین چوب‌ها و ضخیم‌ترین درختان عبور دهند، اما این مدل‌های صاحب خانه برای استفاده نادر در خانه بهترین هستند.اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام بهترین است، ممکن است به Stihl MS180c نیز علاقه مند باشید - اره زنجیری دیگری که اخیرا خریدم و آزمایش کردم.اگر چیزی برای اضافه کردن یا پرسیدن دارید در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. به سلامتی!