پیگیری سفارشات

پیگیری سفارشات ثبت شده در فروشگاه انبار سبز


پس از ثبت سفارش در فروشگاه، می توانید با وارد شدن به حساب کاربری خود در هر لحظه از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.پس از وارد شدن به حساب کاربری خود در قسمت تاریخچه سفارشات می توانید از وضعیت سفارش خود با خبر شوید.با کلیک بر روی دکمه نمایش می توانید فاکتور خرید خود را به نمایش درآورده و در صورت نیاز آن را چاپ نمایید.

 

در این جدول، جزئیات سفارش های شما که شامل کد سفارش ، تاریخ و زمان سفارش و نوع حمل و نقل و آدرس دریافت کننده و تاریخچه سفارشات را مشاهده نمایید. 

کد سفارش : شماره شناسایی فاکتور شما می باشد که در صورت بروز هر گونه مشکل و یا پیگیری های بعدی از فروشگاه، این شماره لازم می باشد.

وضعیت : وضعیت سفارش شما در این بخش مشخص می گردد :

 

1- در صف بررسی قرار گرفت: این حالت در پایان سفارش خرید در اولین وضعیت سفارش خواهد بود که سفارش خریدار در صف مراحل تولید فاکتور و ارسال به انبار می باشد.

 

2- به واحد بسته بندی ارسال شد: در این وضعیت سفارش شما پس از بخش انبارداری جهت بسته بندی به واحد بسته بندی منتقل می شود.

 

3- سفارش کامل و کالای شما ارسال گردید: سفارش خریدار بعد از طی مراحل انبارداری و بسته بندی به واحد پستی ارسال شده و در پایان ، شماره کد مرسوله پستی توسط پیامک و ایمیل به مشتری اطلاع رسانی خواهد شد.

 

به اطلاع عزیزانی که سیستم دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود نموده اند می رسانیم که شماره کد مرسوله پستی خود را از ایمیل خود نیز می توانند دریافت کنند.

لازم به ذکر است در صورتی که بعد از گذشت 2 روز کاری، وضعیت مرسوله شما تغییر نکرد، سریعاً با واحد پشتیبانی تماس گرفته و با ارائه کد سفارش  وضعیت مرسوله خود را پیگیری نمایید.

نحوه پیگیری بعد از ارسال مرسوله:  

بعد از اینکه وضعیت سفارش به "سفارش شما کامل و کالا ارسال شد " تغییر یافت، کد رهگیری مرسوله پستی در تاریخچه سفارش شما درج می گردد. برای مشاهده کد رهگیری کافیست بعد از مراجعه به بخش "تاریخچه سفارشات " کد مرسوله خود را مشاهده کرده و  توسط لینک  سیستم رهگیری مرسوله پستی  از آخرین وضعیت کالا در پست با خبر شوید و یا از طریق اداره پست شهرتان مرسوله خود را پیگیری نمایید.

معمولاً با انتخاب گزینه پست پیشتاز یک الی سه روز کاری و انتخاب گزینه پست سفارشی 5 الی 7 روز کاری تا رسیدن مرسوله شما زمان خواهد برد. لازم به ذکر است که اداره پست شرکتی دولتی بوده و فروشگاه انبار سبز هیچ نظارتی بر روی آن نداشته و در صورت تأخیر و یا هرگونه مشکلی، می بایست با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست شهر خود مراجعه نمایید.

در صورتی که منتظر دریافت سفارش خود از طریق سرویس پست هستید، می‌توانید مرسوله خود از طریق سایت شرکت پست با لینک زیر رهگیری کنید:

سیستم رهگیری مرسولات پستی

ارسال از طریق تیپاکس : در صورت انتخاب روش حمل از طریق تیپاکس، شماره بارنامه برای  شما ارسال خواهد شد که می توانید از اداره تیپاکس شهر خود این مرسوله را پیگیری نمایید. این روش به علت پسکرایه بودن، مامور شرکت تیپاکس بعد از تحویل مرسوله ، کرایه ارسال مرسوله را از شما دریافت خواهد نمود. لازم به ذکر است که بعد از ارسال مرسوله، پیگیری مرسوله بر عهده کاربر بوده و شرکت مسئولیتی در قبال پیگیری مرسوله نخواهد داشت.

enlightenedارسال از طریق باربری : در صورت انتخاب روش حمل از طریق باربری برای ارسال های سنگین وزن همکاران عزیز ، شماره بارنامه ای با ذکر نام باربری مربوطه جهت دریافت مرسوله به شما داده خواهد شد. در این روش نیز به علت پسکرایه بودن به هنگام تحویل مرسوله کرایه ارسال از شما دریافت خواهد شد. در صورتی که پس از حداکثر 7 روز کاری کالا را تحویل نگرفته اید، می توانید به انبار مرکزی باربری منطقه خود مراجعه نمایید. همچنین می توانید با شماره های باربری که برای شما ارسال می گردد تماس گرفته و از زمان ارسال و شماره تعاونی تحویل گیرنده اطلاع یابید.  لازم به ذکر است که پیگیری بعد از ارسال مرسوله بر عهده کاربر بوده و شرکت مسئولتی در قبال ارسال مرسوله نخواهد داشت.

enlightenedارسال از طریق پیک موتوری : در این روش ، مرسولات بعد از جمع آوری و بسته بندی تحویل پیک موتوری داده می شود و قبل از ارسال جهت هماهنگی با شما تماس گرفته خواهد شد. لازم به ذکر است که هزینه پیک بر عهده مشتری می باشد

شما می توانید شماره باربری یا تیپاکس شهر خود را از طریق سامانه 118 دریافت نمایید. 
لازم به ذکر است که بعد از تحویل کالا توسط فروشگاه به واحد ارسال کننده، فروشگاه انبار سبز  مسئولیتی در قبال زمان تحویل کالا توسط سرویس دهنده و یا مبلغ پس کرایه نداشته و در صورت بروز مشکل می بایست با واحد مربوطه ارسال شده کالای خود تماس حاصل فرمایید