منو
سبد شما

کاربران گرامی بعد از اتمام خرید تمامی گزارشات خرید ( از جمله تاَییدسفارش و همچنین ارسال کد رهگیری ) از سر شماره 10005542  به موبایل شما پیامک خواهد شد

بذر گل پریوش ( 1 گرمی )

بذر گل پریوش ( 1 گرمی )
بذر گل پریوش ( 1 گرمی )
بذر گل پریوش ( 1 گرمی )
بذر گل پریوش ( 1 گرمی )
بذر گل پریوش ( 1 گرمی )
ضمانت اصالت کالا
ضمانت اصالت کالا
برابری کالای خریداری شده با محصول موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت روز
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
درگاه پرداخت مطمئن ثبت شده به نام فروشگاه انبار سبز
  • مدل: قرمز - سفید - بنفش-ارغوانی-صورتی
0تومان
بدون مالیات: 0تومان
برچسب ها: بذر گل ,

نام فارسی : پریوش

نام علمی:Catharanthus  roseus

زمان کاشت : فروردین

زمان گل دهی: تابستان پاییز  

رنگ : مختلط ،سفید ،بنفش            

مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه ،

رنگ : مختلط ،سفید ،بنفش

آموزش کاشت و نگهداری گل پریوش :

گیاه پریوش از جمله گیاهان   زیبا و رونده است که برخی به خاطر زیبایی این گلهارا بصورت آویز پرورشمی دهند .پریوش گیاهی است یکسالهکه در مناطقیکه دارای زمستان های سرد و طولانی نیست قابل نگهداری بصورت چند ساله است .این گیاه بومی مناطق ماداگاسکار است . ساقه های آن می توانند 60 الی 90 سانتیمتر رشد کنند این گیاه مناسب حاشیه باغچه ویا آویز ها می باشند . گلهای پریوش عموما به رنگهای صورتی ، بنفش، سفید و قرمز به شگل لوله ای به ارتفاعدو ونیم سانتیمتر هستند .       

  

شرایط نگهداری گل پریوش :

پریوش در دمای خوب قابلیت رشد و گلدهی دارد ،برای داشتن گلهایی پر گل و با نشاط باید ضمن  فراهم کردن شرایط نوری مناسب که حداقل 4 تا 6 ساعت در معرض آفتاب کامل قرار گیرند ، ضمنا برای در امان نگاه داشتن گیاه از گرمای تابستان بایست مناطقی از باغچه را در نظر گرفت که در تابستان بیشتر از 6 ساعت آفتاب نداشته باشد در سایه درختان که از تابش نور خورشید در ساعتی برخوردار هستند مناسب مکان کاشت است . همچنین باید خاک مکان کشت از زهکشی مناسب برخوردار باشد ، خاکهای شنی تقویت شده مناسب رشد این گل است . برای آبیاری گل نباید بیش از حد زیاده روی کرد و همچنین گل راتشنه نگاه داشت ، آبیاری متوسط می تواند به  سالم نگاه داشتن گیاه کمک کند .  بهترین زمان برای آبیاری پریوش صبح می باشد زمانی که احساس کردید خاک اطراف گیاه رطوبت خود را از دست داده اقدام به آبیاری نمایید . توصیه می شود از پاشیدن آب بر روی گلها خود داری نمایید و اصولا بهترین روش برای گیاهانی که به گل نشسته اند روش غرق آبی است . سرزنی گل و کوتاه کردن ساقه ها به رشد عرضی گیاه کک می کند همچنین چیدن گلها پژمرده شده به ظهور گلهای جدید نیز کمک می کند .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب