منو
سبد شما

کاربران گرامی بعد از اتمام خرید تمامی گزارشات خرید ( از جمله تاَییدسفارش و همچنین ارسال کد رهگیری ) از سر شماره 10005542  به موبایل شما پیامک خواهد شد

بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )

بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
بذر گل نیلوفر ( 1 گرمی )
ضمانت اصالت کالا
ضمانت اصالت کالا
برابری کالای خریداری شده با محصول موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت روز
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
درگاه پرداخت مطمئن ثبت شده به نام فروشگاه انبار سبز
  • مدل: آبی و بنفش
0تومان
بدون مالیات: 0تومان
برچسب ها: بذر گل ,

نام فارسی: نیلوفر

نام علمی: Ipomoea tricolor

زمان کاشت : بهار 

زمان گل دهی : بهار و تابستان

رنگ : بنفش - آبی 

 مشخصات گیاه شناسی : پرپشت ،رونده

نحوه کاشت بذر گل نیلوفر و پرورش آن

گل نیلوفر پیچ بزرگترین نوع گل در خانواده نیلوفر با 500 گونه متفاوت است . این گونه در بسیاری از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان یافت می شود .گل نیوفر به راحتی به دور درختان و گیاهان دیگر پیچ می خورد و در زمان گلدهی مناظر زیبایی خلق میکند . گل نیلوفر گیاهی بسیار سریع رشد است و می تواند در مدت کوتاهی یک دیوار و یا یک داربست را پوشش دهد .این گل برای رشد نیاز به حایل ویا قیم دارد تا بتواند برروی آن به رشد عمودی خود ادامه دهد .این گیاه تا ارتفاع 4 متر نیز قادر به رشد است . گل نیلوفر پیچ برای گرده افشانی توسط حشرات صبح باز می شود و در هنگام غروب شکوفه ها بسته می شوند . زمان گلدهی این گل معمولا از اواخر بهار تا  اواسط پاییز است .

نحوه کاشت بذر گل نیلوفر پیچ

برای کاشت بذر در گلدان و یا بستر کشت  حاوی کمپوست و یا مخلوطی از خاک باغچه و ماسه ،می توانید از 3 تا 4 هفته قبل از پایان زمستان اقدام به کاشت بذر نمایید . برای این کار می توانید برای بالا بردن سرعت جوانه زنی بذر ها را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیسانده و سپس هر 4 تا 5 عدد بذر را در یک گلدان بکارید و یا در حفره سینی نشا یک عدد بذر بکارید . روی بذر ها را در حدود 3 میلیمتر پوشانده و دمای محیط را بر روی حدود 20 درجه تنظیم نمایید ، بذر ها پس از 5 تا 14 روز شروع به جوانه زنی می کنند .در این مدت با اسپری اقدام به آبیاری محیط کشت نمایید تا سطح خاک مرطوب بماند. بعد از جوانه زنی بذر ها و  2 برگی شدن آنها ، باید نشا های جوان را  در گلدان های کوچک به صورت فردی منتقل کرد . بعد از افزایش دمای محیط می توان نشا های جوان را به فضای بیرون منتقل کرد . معولا یک تا 2 هفته قبل از کاشت مستقیم نشا ها، آنها را روزانه  به مدت چند ساعت در شرایط دمایی فضای بیرون قرار داده تا با شرایط دمایی جدید خود را وفق دهند.

در صورتی که قصد کاشت مستقیم بذرها را در فضای دارید باید دمای درونی خاک به حدود 18 درجه سانتیگراد برسد و سپس اقدام به کاشت مستقیم بذرها نمایید  پس از شخم زدن و آماده سازی خاک و اطمینان از زهکش مناسب خاک ، با چنگک سطح خاک را صاف نموده سپس بذر ها را در ردیف هایی به فاصله 7 تا 10 سانتیمتر از یکدیگر به عمق 1 تا 2 میلیمتر بکارید و رطوبت لازم را برای بذرها فراهم آورید . برای بالا بردن سرعت جوانه زنی می توان بذرها را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیساند . بذرها معمولا بعد از سه تا 4 هفته رشد می کنند و سپس می توانید نشا های جوان را در فواصل مناسب از یکدیگر بکارید

شرایط نگهداری گل نیلوفر پیچ

گل نیلوفر پیچ برای رشد نیاز به قیم دارند پس از رشد و رسیدن تا حدود10 تا 15 سانتیمتری می توان آنها را بوسیله نخ های مخصوص به درخت و یا هر گونه وسیله دیگری بست از این گیاه نیز میتوان به صورت آویز از گلدان نیز استفاده کرد .  در فصل گلدهی و افزایش دمای محیط نیاز به آبیاری روزانه دارد . گل نیلوفر به خاک خوب زهکشی احتیاج داشته و برای گلدهی بیشتر وبهتر می توان در فصل گلدهی از کود مخصوص گلدهی گیاهان زینتی استفاده کرد .گل نیلوفر را در مکانی بکارید  که از تابش مستقیم نور خورشید برخوردار باشد .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب