منو
سبد شما

بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )

بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )
بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )
بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )
بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )
بذر گل ناز آفتابی ( 1 گرمی )
ضمانت اصالت کالا
ضمانت اصالت کالا
برابری کالای خریداری شده با محصول موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت روز
پرداخت درب منزل
پرداخت درب منزل
پرداخت مبلغ درب منزل به مامور پستی
  • Model: مخلوط رنگارنگ
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

نام فارسی: نازآفتابی

نام علمی: Portulaca  grandiflora

زمان کاشت : فروردین 

زمان گل دهی : تابستان

رنگ : زرد نارنجی قرمز

مشخصات گیاه شناسی : پرپشت ،خزنده

نحوه کاشت بذر گل ناز آفتابی و پرورش آن

گل ناز آفتابی گیاهی خزنده و گلدار از خانواده   Portulacaceae بوده که بومی مناطق آرژانتین اروگوئه و  جنوب برزیل است گل ناز گیاهی یکساله است که در طول یکسال رشد آن به ارتفاع 30 سانتیمتر نیز می رسد و .گل ناز داراری برگ های گوشتی و ضخیم که طول آن به 2 تا 3 سانتیمتر می رسد . گلها به صورت 5 برگ به قطر 3 سانتیمتر و به رنگ های قرمز،نارنجی، صورتی ،سفید و زرد می باشند . به لحاظ خزنده بودن این گل عموما از آن به عنوان سنگفرش کردن حاشیه باغچه ها و پیاده رو های درون باغها و پارکها مورد استفاده قرار می گیرد .دوره گلدهی این گل از تابستان تا پاییز است .

به دلیل اینکه غنچه های این گل در صبح باز شده و در شب بسته می شوند در کشورهای مختلف نامهای متفاوتی پیدا کرده است .در بنگلادش به نام گل زمان ، در هند به نام " گل 09:00 "

طریقه کاشت بذر گل ناز آفتابی

در صورتی که قصد دارید بذر گل ناز را بصورت مستقیم در فضای باز بکارید باید تا آخرین یخبندان زمستانی دست نگاه دارید تادمای خاک به حدود 18 درجه برسد سپس با شخم زدن زمین و آماده سازی (در صورتی که خاک باغچه ضعیف و یا هوموسی شده است ،به ارتفاع 3 تا 5 سانتیمتر شن و یا ماسه به خاک اضافه نمایید ) و صاف کردن سطح خاک مکان کاشت را آماده نمایید .سطح خاک را مرطوب کرده و بذرها را با مقداری ماسه مخلوط کرده و در سطح خاک بپاشید ..بعد از کاشت مکان را با آبپاش دستی آبیاری نمایید مدت جوانه زنی بذر یک تا دو هفته می باشد .در طول جوانه زنی سطح خاک را با اسپری و یا آبپاش دستی مرطوب نمایید .

 

 

 

برای کاشت بذر در منزل نیز می توان از 4 تا 6 هفته قبل از پایان زمستان می توان بذر آن را در سینی نشا کاشت. قبل از کاشت سینی نشا را مرطوب کرده وسپس بذرهایی که با ماسه مخلوط شده را بر روی سینی نشا  بپاشید .سپس سطح خا ک را با اسپری مرطوب کرده و سینی نشا ویا گلدان را پشت پنجره آفتابی در دمایی بین 18 تا 21 درجه قرار دهید برای جوانه زنی بهتر بر روی سینی نشا و یا گلدان پوشش نایلونی قرار دهید تا بذر ها بهتر جوانه زنی بزنند بذرها بین یک تا 2 هفته جوانه می زنند . پس از جوانه زنی دمای محیط را به حدود 18 درجه کاهش دهید .

نحوه پرورش گل ناز آفتابی

برای انتقال نشاهای جوان گل ناز آفتابی باید دمای خاک به حدود 18 درجه برسد و سپس می توانید نشا ها را فضای بیرون منتقل کرد.قبل از کاشت نشا ها را به مدت یک تا دو هفته روزانه چند ساعت به فضای باز منتقل کرده تا با شرایط دمایی بیرون خود را تطبیق دهد ، سپس نشاها را در فاصله 25 تا 30 سانتیمتری از یکدیگر بکارید . گل ناز آفتابی به خاک با زهکشی خوب و تابش کامل خورشید نیاز دارد بهتر است مکانی برای کاشت این گیاه در نظر بگیرید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار داشته باشد . برای زهکش بهتر خاک نیز با اضافه کردن مقداری شن ویا ماسه می توان به زهکش بهتر خاک کمک کرد .
 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب