بذر گل میمون ( 1 گرمی )

بذر گل میمون ( 1 گرمی )

ام فارسی:میمون  

 نام علمی: Antirrhinum majus

زمان کاشت: تابستان

زمان گل دهی : بهار پاییز

 رنگ : مختلط

مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه،پرپشت

نحوه کاشت بذر گل میمون و  پرورش  آن

گل میمون گیاهی علفی یک ساله ، دوساله و  چند ساله از گونه های گلدار متعلق به خانواده  Antirrhinum می باشد که بومی مناطق اطراف مدیترانه است . این گل در برخی از گون ها به ارتفاع نیم تا یک متر نیز رشد می کند گل ها به صورت متقارن به طول 3 تا 4 سانتیمتر می باشند . عموما این گل در مناطق سردسیر به صورت یک ساله پرورش می دهند . رنگ گل ها عموما به رنگ های قرمز ، صورتی، زرد ،سفید و بنفش می باشند . زمان گلدهی این گل از تابستان تا پاییز می باشد.

نحوه کاشت بذر گل میمون

برای کاشت بذر گل میمون در منزل می بایست از 6 تا 10 هفته قبل از پایان فصل زمستان نسبت به کاشت بذر اقدام نمایید تا در فصل بهار نشاهای جوان را به محیط بیرون منتقل نمایید . برای کاشت بذر ،سینی نشا و یا بستر کاشت را از مخلوطی از خاک برگ و خاک باغچه آماده کرده و سپس بذرها را بر روی خاک گذاشته وبا دست به آرامی به سطح خاک فشار می دهیم . بذرها برای جوانه زنی نیاز به نور دارند سطح خاک را با اسپری مرطوب کرده و دمای محیط را بین 15 تا 20 درجه تنظیم می کنیم. معمولا بذر ها بین 10 الی 14 روز جوانه می زنند بعد از 4 تا 6 برگی شدن گیاهان جوان می توان به محیط باز منتقل کرد.

برای کاشت مستقیم بذر نیز می تواندر آخرین روز های زمستان و بر طرف شدن خطر سرمازدگی بصورت مستقیم بذرها را در باغچه در مکانی با تابش مستقیم نور خورشید و در خاک مناسب کشت نمایید .

نحوه مراقبت از گل میمون

گل میمون به محیطی با نور مستقیم خورشید نیمروزی ، خاک خوب با زهکشی بالا و همچنین آبیاری متوسط نیاز دارد . قبل از کاشت بذر و یا نشا می بایست خاک باغچه را کاملا شخم زده و با کود پوسیده دامی و یا کمپوست تقویت می کنیم در صورتیکه خاک کاشت از زهکش مناسب برخوردار نباشد با اضافه کردن ماسه و یا شن به زهکش بهتر خاک کمک می کنیم . برای کاشت بذر و یا گیاه جوان فاصله بین دو گیاه را در حدود 20 تا 25 سانتیمتر از یکدیگر در نظر بگیرید . بعد از کاشت گیاه جوان باغچه را آبیاری نمایید.  

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پرداخت بانک ملت

دارای مجوز از شبکه شتاب کشور

ضمانت اصالت کالا

  • کد محصول: چند رنگ(سفید -قرمز - مخلوط)
  • موجودی:
5 Product(s) Sold
  • 2,500تومان