بذر گل میمون ( 1 گرمی )

در انبار(موجود) بذر گل میمون ( 1 گرمی )

ام فارسی:میمون  

 نام علمی: Antirrhinum majus

زمان کاشت: تابستان

زمان گل دهی : بهار پاییز

 رنگ : مختلط

مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه،پرپشت

نحوه کاشت بذر گل میمون و  پرورش  آن

گل میمون گیاهی علفی یک ساله ، دوساله و  چند ساله از گونه های گلدار متعلق به خانواده  Antirrhinum می باشد که بومی مناطق اطراف مدیترانه است . این گل در برخی از گون ها به ارتفاع نیم تا یک متر نیز رشد می کند گل ها به صورت متقارن به طول 3 تا 4 سانتیمتر می باشند . عموما این گل در مناطق سردسیر به صورت یک ساله پرورش می دهند . رنگ گل ها عموما به رنگ های قرمز ، صورتی، زرد ،سفید و بنفش می باشند . زمان گلدهی این گل از تابستان تا پاییز می باشد.

نحوه کاشت بذر گل میمون

برای کاشت بذر گل میمون در منزل می بایست از 6 تا 10 هفته قبل از پایان فصل زمستان نسبت به کاشت بذر اقدام نمایید تا در فصل بهار نشاهای جوان را به محیط بیرون منتقل نمایید . برای کاشت بذر ،سینی نشا و یا بستر کاشت را از مخلوطی از خاک برگ و خاک باغچه آماده کرده و سپس بذرها را بر روی خاک گذاشته وبا دست به آرامی به سطح خاک فشار می دهیم . بذرها برای جوانه زنی نیاز به نور دارند سطح خاک را با اسپری مرطوب کرده و دمای محیط را بین 15 تا 20 درجه تنظیم می کنیم. معمولا بذر ها بین 10 الی 14 روز جوانه می زنند بعد از 4 تا 6 برگی شدن گیاهان جوان می توان به محیط باز منتقل کرد.

برای کاشت مستقیم بذر نیز می تواندر آخرین روز های زمستان و بر طرف شدن خطر سرمازدگی بصورت مستقیم بذرها را در باغچه در مکانی با تابش مستقیم نور خورشید و در خاک مناسب کشت نمایید .

نحوه مراقبت از گل میمون

گل میمون به محیطی با نور مستقیم خورشید نیمروزی ، خاک خوب با زهکشی بالا و همچنین آبیاری متوسط نیاز دارد . قبل از کاشت بذر و یا نشا می بایست خاک باغچه را کاملا شخم زده و با کود پوسیده دامی و یا کمپوست تقویت می کنیم در صورتیکه خاک کاشت از زهکش مناسب برخوردار نباشد با اضافه کردن ماسه و یا شن به زهکش بهتر خاک کمک می کنیم . برای کاشت بذر و یا گیاه جوان فاصله بین دو گیاه را در حدود 20 تا 25 سانتیمتر از یکدیگر در نظر بگیرید . بعد از کاشت گیاه جوان باغچه را آبیاری نمایید.  

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پرداخت بانک ملت

دارای مجوز از شبکه شتاب کشور

ضمانت اصالت کالا

  • کد محصول: چند رنگ(سفید -قرمز - مخلوط)
  • موجودی: در انبار(موجود)
اطلاع از موجودی
این محصول در انبار موجود نمیباشد با تکمیل این فرم کارشناسان ما در پی تامین این محصول برای شما به صورت اختصاصی خواهند بودو نتیجه به شما در کوتاهترین زمان ممکن اطلاع رسانی خواهد شد
  • 5,000تومان

برچسب ها: بذر گل,