منو
سبد شما

کاربران گرامی بعد از اتمام خرید تمامی گزارشات خرید ( از جمله تاَییدسفارش و همچنین ارسال کد رهگیری ) از سر شماره 10005542  به موبایل شما پیامک خواهد شد

بذر گل میخک ( 1 گرمی )

بذر گل میخک ( 1 گرمی )
بذر گل میخک ( 1 گرمی )
بذر گل میخک ( 1 گرمی )
بذر گل میخک ( 1 گرمی )
بذر گل میخک ( 1 گرمی )
ضمانت اصالت کالا
ضمانت اصالت کالا
برابری کالای خریداری شده با محصول موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت روز
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
پرداخت مطمئن بانک ملی و ملت
درگاه پرداخت مطمئن ثبت شده به نام فروشگاه انبار سبز
  • مدل: گل میخک
0تومان
بدون مالیات: 0تومان
برچسب ها: بذر گل ,

نام علمی :Dianthus caryophyllus

زمان کاشت : زمستان  - بهار   

 زمان گل دهی : بهار تا پاییز    

  رنگ : مختلط

 مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه،پرپشت

  نوع عرضه :  پاکتی ، گرمی 

نحوه کاشت بذر و میخک باغچه

گل میخک باغچه ای گیاهی است علفی که بصورت چند ساله کشت می شود ، این گیاه بومی  مناطق خاورمیانه بوده و از خانواده میخکیان می باشد . ارتفاع ساقه گلده این گیاه در گونه های پا بلند، گاه به حدود 80 سانتیمتر نیز می رسد، گل ها بصورت تکی و یا چند تایی برروی ساقه گل ظاهر می شوند که قطر آنها بین 3 تا 5 سانتیمتر می باشد رنگ گل ها عموما صورتی مایل به ارغوانی می باشد .البته برخی از گونه ها به رنگ های قرمز ، سفید و زرد و سبز نیز یافت می شوند .

نحوه کاشت بذر گل میخک باغچه ای

در صورتی که قصد کاشت بذر را در خزانه دارید 4 تا 6 هفته قبل از پایان فصل زمستان می توانید بذرها را در سینی نشا و یا بستر کشت بکارید . برای این منظور بستر کشت را از کمپوست و یا مخلوطی از خاک باغچه و خاک برگ و کمی ماسه آماده کنید سپس بذر ها را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر کاشته و بر روی آن لایه نازکی از خاک الک شده بپاشید بذرها برای جوانه زنی نیاز به نور دارند . پس از کاشت بستر را مرطوب کرده و بر روی آن پوشش نایلونی- رنگ روشن برای حفظ رطوبت قرار دهید .دمای محیط در حدود 20 درجه تنظیم کرده و در طول مدت جوانه زنی رطوبت خاک را حفظ کنید . بذر ها پس از یک الی 2 هفته جوانه می زنند .پس از جوانه زنی سینی نشا را در محیطی با نور کافی قرار دهید از زمان جوانه زنی بذرها تا گلدهی حدود 4 تا 6 هفته زمان نیاز است .

در صورتی که قصد کاشت بذر بصورت مستقیم در محیط باز را دارید باید تا برطرف شدن خطر سرمازدگی دست نگاه دارید سپس مکانی را که از تابش مستقیم نور خورشید بین 4 تا 6 ساعت در روز بر خوردار است انتخاب کرده و خاک را به طور کامل شخم زده و با کود پوسیده دامی و یا کمپوست تقویت می کنیم .خاک باید از زهکش مناسب برخوردار باشد . سپس بذرها را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر کاشته و با آبپاش دستی اقدام به آبیاری می نماییم . تا جوانه زنی بذرها باید رطوبت محل کاشت را حفظ نماییم .

نحوه پرورش گل میخک باغچه ای

گل میخک باغچه ای برای رشد و نمو مکانی به آفتابی (حداقل 4 الی 6 ساعت در روز) و خاک غنی با زهکشی مناسب نیاز دارد . برای کاشت گیاهان جوان در باغچه بایست ابتدا باغچه را کاملا شخم زده و با کود پوسیده دامی تقویت کنید، خاک باغچه باید از زهکش مناسب برخوردار بوده چنانچه خاک رسی باشد برای زهکش بهتر خاک -مقدار مناسب شن یا ماسه به خاک اضافه نموده سپس با فاصله مناسب از یکدیگر (حدود 15 تا 20 سانتیمتر ) گیاهان را  در سوراخ هایی که به همین منظور ایجاد کرده ایم (عمق سوراخ دو برابر قطر توپ ریشه گیاه باشد) کاشته و گیاهان را آبیاری می کنیم . گل میخک نسبت به آبیاری زیاد حساس است بهتر است زمانی اقدام به آبیاری نمایید که خاک اطراف گیاه رطوبت خود را از دست داده باشد .

برای گلدهی بیشتر و رشد بهتر گیاه می توان از کود رشد و کود گلدهی مخصوص گیاهان زینتی کود دهی نمایید . در هنگام گلدهی نیز نسبت به حذف گل های پژمرده اقدام نموده تا گیاه تشویق به غنچه های بیشتر شود .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب