بذر گل شب بو ( 1 گرمی )

در انبار(موجود) بذر گل شب بو ( 1 گرمی )

نام فارسی:  شب بو

نام علمی  : Mathiola  chieranthus

زمان کاشت :تابستان

زمان گل دهی:اسفند تابستان 

رنگ:مختلط

مشخصات گیاه شناسی:پا کوتاه، پرپشت

آموزش کاشت بذر و نگهداری گل شب بو

یکی از بهترین و خوشبوترین گلها، گل شب بو می باشد این گل در هنگام عصر باز شده و شروع به عطر افشانی می کند برخی عطر این گل را به بوی وانیل و یا میخک مشابهت کردند .گل شب بو بین 45 تا 60 سانتیمتر ارتفاع دارند گلهای آن به رنگ صورتی کم رنگ تا بنفش می باشند .برای بهره بردن از گل شب بو می توان از آن به عنوان آویز و یا ایجاد گلدانی کوچک بر روی تراس و یا با کاشت -آن در نزدیک باغچه از آن در شب های تابستان بهره گرفت .شب بو گیاهی دو ساله ویا چند ساله است که بهترین روش تکثیر آن کاشت بذر است. کاشت بذر ها در بهار صورت میگرد و در تابستان به گل می نشیند .

نحوه کاشت بذر گل شب بو

برای کاشت مستقیم بذرها در محیط باز باید تا اواسط بهار دست نگه دارید تا دمای خاک به حداقل 10 درجه برسد و آنزمان نسبت به کاشت بذر ها اقدام نمایید. عمق کاشت در حدود 6 میلیمتر می باشد و در طی مدت جوانه زنی باید سطح خاک را مرطوب نگهدارید  ولی برای کاشت بذر در خزانه و یا منزل از باید از 6 تا 8 هفته قبل پایان زمستان نسبت به کاشت بذر ها اقدام نمود برای کاشت بذر ابتدا باید بستر کشت که حاوی خاک سبک و با زهکش مناسب است فراهم کنید کمپوست ویا ورمی کولیت ویا مخلوطی از خاک برگ و ماسه  مناسب می باشند . بستر کشت را مرطوب کرده و بذر ها را با فاصله مناسب بکارید روی بذر ها را با لایه نازکی از بستر کشت الک شده بپوشانید و سطح دمای محیط را به 21 درجه برسانید مدت زمان جوانه زنی بین  7 الی 14 روز می باشد برای حفظ رطوبت بستر کشت می توان رو آن را با نایلون شفاف پوشاند تا در حفظ رطوبت موثر باشد بعد از جوانه زنی بذر ها دمای محیط را کاهش د-هید . به یاد داشته باشید که برای جوانه زنی نیاز به مکانی با نور کافی و غیر مستقیم دارید .

نحوه نگهداری گل شب بو

گل های جوان را می توان بعد از خطر سرمازدگی و افزایش نسبی دمای هوا تا 10 درجه به فضای باز منتقل کرد و در مکانی آفتابگیر کاشت . فاصله کاشت گیاهان جوان از یکدیگر در حدود 20 سانتیمتر است . گل شب بو به خاک خوب و با زهکشی مناسب نیازمند است . قبل از کاشت زمین را شخم زده  وبا کود پوسیده دامی و یا خاک برگ غنی کنید و سپس به کاشت گیاهان جوان اقدام نمایید ،شب بو به- آبیاری منظم- و مستمر نیاز دارد به آبیاری بیش از اندازه و خشکی کشیدن زیاد حساس است و باعث کاهش گلدهی و خشک شدن گیاه می شود. بهترین زمان گلدهی هنگام کاهش رطوبت سطح خاک است ، هنگامی که سطح خاک در حال خشک شدن است نسبت به آبیاری اقدام نمایید بهترین روش آبیاری روش غرق آبی است . بهترین دمای گلدهی شب بو کمتر از 25 درجه است در هنگامی که به روز های گرم تابستان نزدیک می شوید  گلدهی گل های شب بو به اتمام می رسد . با حذف گلهای پژمرده می توان به گلدهی بیشتر گیاه کمک نمود .
 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پرداخت بانک ملت

دارای مجوز از شبکه شتاب کشور

ضمانت اصالت کالا

  • کد محصول: (تمامی رنگهای موجود در بازار)
  • موجودی: در انبار(موجود)
اطلاع از موجودی
این محصول در انبار موجود نمیباشد با تکمیل این فرم کارشناسان ما در پی تامین این محصول برای شما به صورت اختصاصی خواهند بودو نتیجه به شما در کوتاهترین زمان ممکن اطلاع رسانی خواهد شد
  • 6,000تومان

برچسب ها: بذر گل, , تخم گل, بذر گلها, بذر درخت, بذر درختان, بذر گیاه, دانه گیاه, بذر گیاهان, بذر گیاهان دارویی, تخم سبزی, بذر سبزی, بذر سبزیجات, بذر صیفی, بذر صیفی جات, بذر کاکتوس, پیاز گل, گلدان, خاک, کوکوپیت, پیت ماس, پرلیت, جی فی, کود, سم, هورمون, قارچ کش, Flower Seed, Tree Seed, Herb Seed, Vegetable Seed, Cactus seed, Flower Bulb, Flower Pot, Soil, Coco Peat, Peat Moss, Perlite, Jiffy, Rooting Hormone, Fertilizer, Fungicide, poison