بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )

در انبار(موجود) بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )

نام فارسی: شاهپسند

نام علمی:        Verbena patagonica 

زمان کاشت : اسفند - فروردین

گل دهی : بهار تا پاییز 

رنگ : مختلط              

 مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه، پرپشت

نوع عرضه:پاکتی،گرمی

راهنمای کاشت : داخل پاکت

گیاه شاپسند از گلهای زیبا و پرطرفدار می باشد گلهای بوته ای شکل و پر و رنگارنگ این گیاه زیبایی خاصی به این گیاه بخشیده است . این گیاه بصورت بوته ای و درختچه ای قابل نگهداری است .

نحوه کاشت بذر گل شاپسند

برای کاشت بذر شاپسند  باید حدود دوماه مانده به پایان زمستان نسبت به کاشت بذر ها اقدام نمود . خاک مناسب برای کاشت خاک سبک  وبا زهکشی منا سب (مخلوطی از خاک برگ ،کوکوپیت و ماسه یا خاک برگ و پیت ماس  ) است و روی بذر ها را لایه نازکی از خاک الک شده پوشاند و سپس آب را بصورت اسپری بر روی خاک پاشید . باید مراقب بود تا خاک بستر کشت همیشه مرطوب باشد تا بذر ها شروع به جوانه زنی نمایند .دمای مکان نگهداری بذرهای تازه کاشته شده حدود 22 الی 26 درجه مناسب است و بعد از جوانه زدن میتوان از دمای مکان بتدریج تا دمای18 درجه کاهش داد . برای کاشت گیاه در باغچه باید اجازه داد تا سرمای هوا کاهش یابد و سپس گیاهان جوان را برای ساعاتی در روز به محیط باز منتقل کرد تا به دمای بیرون عادت کنند  و پس از گذشت چند روز می توان در باغچه این گیاهان را کاشت .

نحوه نگهداری گل شاپسند

درهنگام کاشت باید آفتابگیرترین نقطه باغچه را انتخاب کرد این گیاه به تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد . برای کمک به رشد گیاه می توان  به گیاهان جوان کود رشد مخصوص گیاهان زینتی داد . برای رشد و بهتر و بوته ای شدن گیاه باید نسبت به سرزنی گیاه بعد از هفته هشتم اقدام نمود و بعد از پژمرده شدن گلها نیز می توان  با سرزنی گلهای پژمرده  به رشد گلهای جدید کمک نمود .

برای آبیاری این گیاه می بایست زمانی اقدام به آبیاری نمود که سطح خاک کمی خشک شده باشد ، خشک ماندن بیش از حد باعث کاهش گلدهی و آبیاری زیاد نیز باعث پوسیدگی ریشه گیاه خواهدشد .

خاک مناسب کاشت برای گیاه در باغچه خاکی با زهکشی مناسب است تا آب را در اطراف ریشه نگه ندارد خاک شنی برای این گیاه کاملا مناسب است برای تقویت خاک باغچه نیز می توانید از کمپوست یا خاک برگ و یا کود دامی کاملا پوسیده کمک بگیرید در زمان گلدهی نیز می توان از کود گلدهی مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پرداخت بانک ملت

دارای مجوز از شبکه شتاب کشور

ضمانت اصالت کالا

  • کد محصول: سفید ،صورتی،قرمز،آبی...
  • موجودی: در انبار(موجود)
اطلاع از موجودی
این محصول در انبار موجود نمیباشد با تکمیل این فرم کارشناسان ما در پی تامین این محصول برای شما به صورت اختصاصی خواهند بودو نتیجه به شما در کوتاهترین زمان ممکن اطلاع رسانی خواهد شد
  • 6,500تومان

برچسب ها: بذر گل, تخم گل, بذر گلها, بذر درخت, بذر درختان, بذر گیاه, دانه گیاه, بذر گیاهان, بذر گیاهان دارویی, تخم سبزی, بذر سبزی, بذر سبزیجات, بذر صیفی, بذر صیفی جات, بذر کاکتوس, پیاز گل, گلدان, خاک, کوکوپیت, پیت ماس, پرلیت, جی فی, کود, سم, هورمون, قارچ کش, Flower Seed, Tree Seed, Herb Seed, Vegetable Seed, Cactus seed, Flower Bulb, Flower Pot, Soil, Coco Peat, Peat Moss, Perlite, Jiffy, Rooting Hormone, Fertilizer, Fungicide, poison