منو
سبد شما

بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )

بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
بذر گل شاهپسند ( 1 گرمی )
ضمانت اصالت کالا
ضمانت اصالت کالا
برابری کالای خریداری شده با محصول موجود در سایت
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی 24 ساعته
پاسخگویی به سوالات شما در 24 ساعت روز
پرداخت درب منزل
پرداخت درب منزل
پرداخت مبلغ درب منزل به مامور پستی
  • Model: سفید ،صورتی،قرمز،آبی...
0تومان
بدون مالیات: 0تومان

نام فارسی: شاهپسند

نام علمی:        Verbena patagonica 

زمان کاشت : اسفند - فروردین

گل دهی : بهار تا پاییز 

رنگ : مختلط              

 مشخصات گیاه شناسی : پا کوتاه، پرپشت

نوع عرضه:پاکتی،گرمی

راهنمای کاشت : داخل پاکت

گیاه شاپسند از گلهای زیبا و پرطرفدار می باشد گلهای بوته ای شکل و پر و رنگارنگ این گیاه زیبایی خاصی به این گیاه بخشیده است . این گیاه بصورت بوته ای و درختچه ای قابل نگهداری است .

نحوه کاشت بذر گل شاپسند

برای کاشت بذر شاپسند  باید حدود دوماه مانده به پایان زمستان نسبت به کاشت بذر ها اقدام نمود . خاک مناسب برای کاشت خاک سبک  وبا زهکشی منا سب (مخلوطی از خاک برگ ،کوکوپیت و ماسه یا خاک برگ و پیت ماس  ) است و روی بذر ها را لایه نازکی از خاک الک شده پوشاند و سپس آب را بصورت اسپری بر روی خاک پاشید . باید مراقب بود تا خاک بستر کشت همیشه مرطوب باشد تا بذر ها شروع به جوانه زنی نمایند .دمای مکان نگهداری بذرهای تازه کاشته شده حدود 22 الی 26 درجه مناسب است و بعد از جوانه زدن میتوان از دمای مکان بتدریج تا دمای18 درجه کاهش داد . برای کاشت گیاه در باغچه باید اجازه داد تا سرمای هوا کاهش یابد و سپس گیاهان جوان را برای ساعاتی در روز به محیط باز منتقل کرد تا به دمای بیرون عادت کنند  و پس از گذشت چند روز می توان در باغچه این گیاهان را کاشت .

نحوه نگهداری گل شاپسند

درهنگام کاشت باید آفتابگیرترین نقطه باغچه را انتخاب کرد این گیاه به تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد . برای کمک به رشد گیاه می توان  به گیاهان جوان کود رشد مخصوص گیاهان زینتی داد . برای رشد و بهتر و بوته ای شدن گیاه باید نسبت به سرزنی گیاه بعد از هفته هشتم اقدام نمود و بعد از پژمرده شدن گلها نیز می توان  با سرزنی گلهای پژمرده  به رشد گلهای جدید کمک نمود .

برای آبیاری این گیاه می بایست زمانی اقدام به آبیاری نمود که سطح خاک کمی خشک شده باشد ، خشک ماندن بیش از حد باعث کاهش گلدهی و آبیاری زیاد نیز باعث پوسیدگی ریشه گیاه خواهدشد .

خاک مناسب کاشت برای گیاه در باغچه خاکی با زهکشی مناسب است تا آب را در اطراف ریشه نگه ندارد خاک شنی برای این گیاه کاملا مناسب است برای تقویت خاک باغچه نیز می توانید از کمپوست یا خاک برگ و یا کود دامی کاملا پوسیده کمک بگیرید در زمان گلدهی نیز می توان از کود گلدهی مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد .

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب