بذر گل ابری آبی ( 1 گرمی )

در انبار(موجود) بذر گل ابری آبی ( 1 گرمی )

نام فارسی : ابری آبی

نام علمی: Ageratum housonianum

زمان کاشت : فروردین زمان گل دهی :تابستان پاییز

 مشخصات گیاه شناسی : ارتفاع متوسط ،خودکاشت

رنگ : سفید وآبی  

گل ابری آبی  جزء گلهای بوته ای یکساله می باشد که با توجه به گلهای زیادی که بر روی بوته می نشیند مناسب کاشت اطراف حاشیه باغچه می باشد . این گیاه از تابستان شروع به گلدهی کرده و تا اواسط پاییز ادامه پیدا می کند . ارتفاع گیاهان از 30 سانتیمتر تا یک متر نیز قابل رشد است.

نحوه کاشت بذر گل ابری آبی :

برای کاشت بذر گل ابری معمولا از اواخر یخبندان (بهمن و اسفند ) به بعد 6 تا 8 هفته قبل از انتقال به محیط باز شروع به کاشت بذر در خزانه و یا سینی نشاء می کنند و بذر ها نیز پس از طی 7 الی 15 روز جوانه می زنند . بستر کشت مخلوطی از خاک برگ و شن و یا پیت ماس و کوکوپیت و ماسه است بذرها را بر روی سطح خاک پاشیده و به آرامی  آنرا به سطح خاک فشار می دهیم طوری که بذر ها به خاک بچسبد ، سپس با اسپری آب را بر روی سطح خاک اسپری می کنیم در طول مدت جوانه زدن باید مراقب بود سطح خاک مرطوب باشد. پس از چند روز شاهد جوانه زدن بذرها خواهیم بود و پس از 4 تا 6 برگی شدن گیاه و متعادل شدن دمای محیط بیرون( دمای شب حداقل از 10 درجه کمتر نشود) به  باغچه منتقل می کنیم . برای تغذیه بهتر گیاه جوان در دوران رشد بهتر است از کود رشد مخصوص گیاهان زینتی استفاده کرد .

شرایط نگهداری گل ابری آبی :

برای کاشت گیاهان جوان به محیطی آفتابی و با کمی سایه نیاز داریم ، ( در مناطق خیلی گرم کاشت گیاه در سایه درختان مناسب است ) قبل از کشت باید خاک را آماده سازی کرد خاک مناسب کشت باید از زهکشی مناسب برخوردار باشد ( مخلوطی از خاک برگ و شن و خاک باغچه )  سپس گیاهان جوان را در فاصله 15 تا 10 سانتیمتر از یکدیگر می کاریم .  گل ابری آبی نیاز به آّبیاری منظم و مرتب دارد نباید اجازه داد خاک این گیاه به طور کامل خشک شود . در روز های گرم تابستان نیاز آبی گیاه بیشتر می شود .


 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

پرداخت بانک ملت

دارای مجوز از شبکه شتاب کشور

ضمانت اصالت کالا

  • کد محصول: تک رنگ
  • موجودی: در انبار(موجود)
اطلاع از موجودی
این محصول در انبار موجود نمیباشد با تکمیل این فرم کارشناسان ما در پی تامین این محصول برای شما به صورت اختصاصی خواهند بودو نتیجه به شما در کوتاهترین زمان ممکن اطلاع رسانی خواهد شد
  • 5,000تومان

برچسب ها: بذر گل, تخم گل, بذر گلها, بذر درخت, بذر درختان, بذر گیاه, دانه گیاه, بذر گیاهان, بذر گیاهان دارویی, تخم سبزی, بذر سبزی, بذر سبزیجات, بذر صیفی, بذر صیفی جات, بذر کاکتوس, پیاز گل, گلدان, خاک, کوکوپیت, پیت ماس, پرلیت, جی فی, کود, سم, هورمون, قارچ کش, Flower Seed, Tree Seed, Herb Seed, Vegetable Seed, Cactus seed, Flower Bulb, Flower Pot, Soil, Coco Peat, Peat Moss, Perlite, Jiffy, Rooting Hormone, Fertilizer, Fungicide, poison